Зенит прекърши Андерлехт с гол от дузпа

Публикувано в: Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
21:09, 24 окт 2012, Автор: , Преглеждания:46

Отборът на Зенит записа изключително важна победа с минималното 1-0 над Андерлехт в среща от Група „С“ на Шампионската лига и по този начин се поздрави с първите си три точки.

Още в началните минути гостите имаха шанс за попадение, след като Йованович след чудесно двойно подаване излезе на стрелкова позиция, но ударът му премина на няколко сантиметра от левия страничен стълб. Жиле също можеше да открие резултата за белгийците, но не успя да се разпише. Единственото чисто положение за питерци създаде Хълк, който от фаул прати топката покрай вратата.

Единственото попадение в мача дойде в 72-ата минута, след като домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Нуйтинкс срещу Анюков. Зад топката застана Александър Кержаков, който не пропусна да се разпише от бялата точки и да донесе ценния успех на своя тим.

След тази победа Зенит вече има три точки и се изкачи на трето място в групата, а Андерлехт е на дъното с един пункт.