Хлапетата от Аякс направиха за срам милиардерите от Манчестър Сити (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:46, 24 окт 2012, Автор: , Преглеждания:123

Отборът на Аякс спечели първа победа в „желязната“ Група Д на Шампионската лига, след като изненадващо надделя с 3-1 над английския първенец Манчестър Сити на „Амстердам Арина“.

Срещата започна отлично за „гражданите“, след като в средата на първото полувреме те стигнаха до гол. Милнър получи подаване пред наказателното поле, след което намери вляво от себе си Насри, а французинът с техничен изстрел даде аванс на своя тим.

В края на първата част холандците успяха да се доберат до изравняване, след като ван Райн центрира по земя от десния фланг и Сим де Йонг с бомбен шут от 12 метра препарира Харт – 1-1.

Десетина минутки след почивката Аякс направи пълен обрат, след като Ериксен изпълни корнер от дясно и защитникът Мойзандер с прекрасен удар с глава намери мрежата на Сити.

В 68-ата Ериксен увеличи преднината на холандския шампион, след като напредна сам и с прецизен изстрел от границата на пеналта направи безпомощен стража на гостите.

След този успех Аякс вече има три точки и се изкачи на трето място в класирането, докато момчетата на неадекватния Роберто Манчини се намират на дъното със само един пункт.