БГ Тренто с летящ старт в Шампионската лига!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:17, 25 окт 2012, Автор: , Преглеждания:71

Отборът на Тренто започна с безпроблемна победа участието си в Група Ц на Шампионската лига. Четирикратният световен клубен първенец надделя с 3-0 (25:18, 25:17, 25:20) гейма при домакинството си на Цървена звезда.

Капитанът на тима на Радостин Стойчев – Матей Казийски, изигра поредния си добър двубой и приключи срещата с 11 точки – осем в атака при ефективност от 42%, една блокада и два аса.

Страхотен мач изигра Османи Хуанторена, който наниза цели 21 пункта за трентинци. Ян Щокър записа девет, а резервният диагонал Николай Учиков се появи в игра за малко в третата част.

За гостите Душан Петкович се отличи с 13 точки, а още 12 добави Филип Стойлович.

За отбелязване е и фактът, че залата имаше група от над двайсетина друши от т.нар. „Негодници“, които подкрепяха своите любимци Радостин Стойчев и Матей Казийски.

В следващия кръг Тренто ще гостува на шампиона на Франция Тур. Срещата е на първи ноември от 20,00 часа.