Зенит започна защитата на трофея си по шампионски

01:52, 25 окт 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: СЕВ

Отборът на Зенит започна с убедителната победа защитата на титлата си в Шампионската лига, след като в среща от Група А отнесе като домакин с 3-0 (25-22; 25-18; 25-22) гейма тима на Кнак Рьозеларе

Диагоналът на руския национален отбор Максим Михайлов за пореден път бе най-резултатен за казанци с 15 точки. Юри Бережко приключи с 11, а десет добави американецът Матю Андерсън. За гостите Хендрик Тайерлинкс заби 18 пункта, а с 11 се отличи Тома Русео.

В другия мач от групата Фрийдрихсхафен надделя с драматичното 3-2 (19-25; 16-25; 25-20; 25-23; 15-9) при визитата си на Хипо Тирол. С основна заслуга за успеха на германците бе Томас Зас, който наниза 21 точки, влизайки като резерва на мястото на Венцеслав Симеонов. Българинът с италиански паспорт се отличи с девет точки в първите два гейма. За домакините над всички бе Роналд Хименес с 23 пункта.

В класирането Зенит е начело с три точки, Фрийдрихсхафен има две, Тирол една, а Рьозеларе е без актив. Във втория кръг германците приемат шампиона от Казан, а Кнак ще домакинства на австрийския представител.