„Ловеца“ и Афелай разстреляха Арсенал, Олимпиакос отчая Монпелие

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:20, 25 окт 2012, Автор: , Преглеждания:76

снимка: Бундеслига.де

Отборът на Шалке 04 поднесе изненадата в Група Б на Шампионската лига, след като победи с 2-0 като гост тима на Арсенал и по този начин поведе в класирането.

„Кралскосините“ успяха да поведат в резултата в 76-ата минута, след като Ибрахим Афелай изведе с глава своя сънародник Клаас-Ян Хунтелаар очи в очи с Маноне и „Ловецът“ разстреля италианеца за 1-0. Десет по-късно гостите организираха чудесна атака, Фарфан напредна по дясното крило, след което подаде по земя към Афелай и полузащитникът отбеляза на празна врата за 2-0.

В другия мач от групата Олимпиакос надви Монпелие с 2-1 също като гост. Домакините поведоха малко след почивката, след като Утака свали топката назад към Шарбоние, който от границата на наказателното поле реализира с мощен шут за 1-0. В 73-ата гърците изравниха чрез Торосидис, който бе най-съобразителен при едно центриране от фаул. В добавеното време Абдун проби по десния фланг и подаде към малкия пеналта, откъдето Митроглу отбеляза за крайното 2-1.

След тези мачове Шалке е начело в класирането със седем точки. Арсенал е на второ място с шест, Олимпиакос е вече трети с три, а Монпелие е на дъното с един пункт.