Твенте и ПСВ бият като гости, Фейенорд и Аякс с равенство

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
17:38, 28 окт 2012, Автор: , Преглеждания:58

Отборът на Твенте запази първото си място в Холандия с актив от 25 точки, след като в среща от десетия кръг надделя с 1-0 при визитата си на Ваалвайк.

Българският национал Николай Михайлов изигра цял мач на вратата на гостите. Момчетата на Стийв Макларън откриха резултата пет минути преди почивката след гол на Душан Тадич, а това попадение се оказа и единствено в срещата.

ПСВ остана на един пункт зад Твенте, след като победи с 2-1 като гост отбора на Зволе. Ван ден Берг даде аванс на домакините в 54-ата минута, но между 75-ата и 79-ата тимът от Айндховен направи пълен обрат. Първо Дерайк изравни резултата, а след това Ван ден Берг отново се разписа, но този път в собствената си врата.

В дербито на десетия кръг Фейенорд и Аякс завършиха наравно 2-2. Гостите поведоха с гол на Ериксен в 12-а минута, а Ботю изравни в средата на първата част. Сим де Йонг отново даде преднина на амстердамци три минути след почивката, но Пеле донесе точката за домакините. В добавеното време Пеле бе близо до победен гол за Фейенорд, но ударът му с глава бе париран от вратаря на Аякс.