Тренто с първи успех в А1 след бой над Сан Джустино

21:54, 28 окт 2012, Автор: , Преглеждания:42

снимка: trentinovolley.it

Четирикратният световен клубен шампион Тренто записа първа победа в италианската Серия А1, след като разби с 3-0 (25-19; 25-12; 25-23) гейма тима на Сан Джустино като гост.

Наставникът на трентинци Радостин Стойчев заложи на най-доброто от своя състав, като българската суперзвезда Матей Казийски изнесе поредния си силен двубой. Капитанът приключи мача с 13 точки – 11 в атака при ефективност от 65% и по една от сервис и блокада. Освен това Казийски записа 50% добро и 33% перфектно посрещане.

С 13 точки приключи и Османи Хуанторена, а още 12 добави Ян Щокър. Николай Учиков влезе за малко в игра в третия гейм и успя да се отличи с един пункт. За домакините най-резултатен с осем точки бе Брам Ван ден Дрийс.

След този успех Тренто се намира на девето място в класирането с актив от три точки, но има два мача по-малко от своите съперници, отложени заради участието на тима на Световното в Доха.