Наполи излъга Киево, Удинезе обърна Рома във Вечния град

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
00:36, 29 окт 2012, Автор: , Преглеждания:51

Отборът на Наполи запази второто си място в Серия А, след като постигна трудна минимална победа с 1-0 над тима на Киево на своя „Сан Паоло“ в среща от деветия кръг.

Единственото попадение за състава на Валтер Мацари отбеляза Марек Хамшик. Словашкият национал успя да се разпише в 58-ата минута, след като се възползва от подаване на Хуан Сунига. По този начин неаполитанците увеличиха актива си на 22 точки и се завърнаха на второ място, оставайки на три пункта от лидера Ювентус.

В другия късен мач Удинезе спечели визитата си на Рома с 3-2. Римляните поведоха с 2-0 с две бързи попадения на Ерик Ламела в средата на първата част, но Маурицио Домици в 32-ата минута и Тото Ди Натале малко след почивката изравниха. 120 секунди преди изтичане на редовните 90 минути Ди Натале отбеляза още един гол, след като бе точен от бялата точка. По този начин „фриуланите“ се изкачиха на осмо място в класирането с 12 точки, а „вълците“ са шести с 14.