ЦСКА тресна Лудогорец насред Разград, Платини и Саша герои за „червените“

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, ЦСКА
22:36, 31 окт 2012, Автор: , Преглеждания:539

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА е на крачка от детронирането на Лудогорец като носител на Купата на България, след като надделя с 2-1 като гост в първия 1/16-финален мач между двата тима. Реваншът в София е в края на ноември.

Срещата започна с чудесна възможност за гостите, след като още в четвъртата минута Платини получи подаване от Нюаджи и стреля отлично, но Чворович изби. В 11-ата шампионите откриха резултата при първата си добра атака. Гела бе намерен по десния фланг и центрира ниско по земя към Миро Иванов, който от точката на дузпата не пропусна да се разпише за 1-0.

В 28-ата минута „червените“ искаха дузпа за събаряне на Апостол Попов в наказателното поле при изпълнение на корнер, но Христо Ристосков подмина ситуацията. Шест по-късно ЦСКА заслужено изравни резултата след „бразилска“ атака. Лукас Саша подаде перфектен извеждащ пас към Платини, който финтира вратаря на домакините, а след това реализира на празна врата за 1-1.

Десетина минути след почивката „армейците“ имаха основателни претенции за дузпа, след като Барт подкоси Платини в пеналта, но Ристосков отсъди симулация и показа жълт картон на нападателя. За оспорване предупреждение получи и Бандаловски, а помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков бе изгонен от скамейката.

В 61-ата минута момчетата на Стойчо Младенов нанесоха решителния си удар след чудесна атака. Присо намери Платини, който хитро изведе Лукас Саша, халфът излезе сам срещу Чворович и с лекота се разписа за 2:1 в полза на гостите. Ивайло Петев се опита да промени нещо в играта на Лудогорец, пускайки в игра Безяк и Иван Стоянов, но това не доведе до изравняване на резултата. В последната минута Абел Анисе получи втори жълт картон за фаул срещу Иванов, а секунди след това Стоянов шутира силно, но не успя да се разпише.