Шампионът Зенит смаза Венци Симеонов и Фрийдрихсхафен като гост

09:54, 1 ное 2012, Автор: , Преглеждания:48

Носителят на трофея в Шампионската лига – Зенит Казан, записа втори пореден успех в Група А, след като снощи разби с 3-0 (25-17; 25-21; 25-22) гейма като гост германския Фрийдрихсхафен.

Звездата на гостите Максим Михайлов бе над всички с 14 точки. Центърът Николай Апаликов също имаше силни изяви и приключи с девет пункта за казанци.

За домакините българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов не започна като титуляр, но влезе в игра още в първия гейм и довърши мача. Диагоналът бе най-резултатен за немците с 12 точки – девет в атака, една блокада и два аса.

В другия мач от групата Рьозеларе надви с лекота Хипо Тирол с 3-0. В класирането Зенит е начело с пълен актив от шест точки. Белгийският Рьозеларе е втори с три, Фрийдрихсхафен има две, а Тирол е с един пункт.