Хофенхайм излъга Шалке, Борусия с домакинска издънка

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:37, 3 ное 2012, Автор: , Преглеждания:66

Отборът на Хофенхайм спечели изключително важна победа, след като в мач от десетия кръг на Бундеслигата се наложи драматично с 3-2 над участника в Шампионската лига Шалке 04.

Домакините откриха резултата още в 13-ата минута, след като при една добра контра Джонсън намери Фоланд, който с левия крак разстреля стража на гостите. В 37-ата Фарфан центрира от корнер и Нойщедер се разпа с глава за 1-1.

В средата на втората част Хофе получи дузпа за фаул на Матип срещу Фоланд, а Фирмино бе точен от бялата точка и върна предимството на своя тим. В 82-ата минута Учида изравни отново резултата, след като направи добавка. В последните секунди домакините успяха да се доберат до трите точки, след като Шиплок получи пас от Грифо и взриви трибуните на „Райн-Некар Арена“.

Шампионът Борусия Дортмунд записа домакинска издънка, след като завърши наравно 0-0 срещу тима на Щутгарт. По този начин момчетата на Юрген Клоп намалиха значително шансовете за трета поредна титла в Германия.

Борусия М – Фрайбург 1-1
Хановер – Аугсбург 2-0
Нюрнберг – Волфсбург 1-0