Лион и Марсилия догониха ПСЖ

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
21:35, 4 ное 2012, Автор: , Преглеждания:43

Отборът на Лион се изкачи на трето място във френската Лига 1, след като в среща от 11-ия кръг смаза с 5-2 като домакин тима на Бастия.

Мачът започна перфектно за момчетата на Реми Гард и те поведоха с два гола до 26-ата минута след точни изстрели на Гоналон и Лаказет. В следващите шест минути, обаче, корсиканците изравниха много бързо след попадения на Хазри и Ротен, който бе точен от дузпа.

Десет след почивката Лопес също се разписа от бялата точка и върна преднината на Лион. В добавеното време Бриан и Малбранк оформиха крайното 5-2.

Марсилия също записа успех днес, след като надделя с 2-0 при визитата си на Аячо. И двете попадения за гостите бяха дело на братята Аю, които се разписаха след почивката. Андре вкара за 1-0 в 55-ата, а Джордан отбеляза за 2-0 в 87-ата.

След тези мачове ПСЖ и Марсилия имат по 22 точки, а Лион е с 21, като парижани имат един мач повече от двата си съперника.