Литекс отчая „моряците“ до почивката, Иса с хеттрик

Публикувано в: Футбол България, Черно море
19:35, 4 ное 2012, Автор: , Преглеждания:163

Отборът на Литекс разби с 4-1 тима на Черно море в последната среща от 11-ия кръг на А група, играна на Градския стадион в Ловеч. С хеттрик за ловчанлии се отличи Исмаил Иса.

„Оранжевите“ започнаха отлично мача и в десетата минута Исмаил Иса след хубав рейд намери мрежата на гостите. 180 секунди по-късно Момчил Цветанов нацели напречната греда след чудесен шут. В 29-ата минута Литекс вече имаше аванс от два гола, след като младият халф Симеон Славчев бе най-съобразителен в пеналта при едно меле и отбеляза първото си попадение в А група.

Само 60 секунди по-късно Цветков намери Цветанов, той напредна бързо, изведе отляво Ваюши. Албанецът стреля очи в очи с Китанов, вратарят отрази, но топката попадна в Иса, който вкара за 3-0. В края на първата част Иса получи нов хубав пас и сам срещу младия страж на гостите не сбърка – 4-0. След почивката момчетата на Христо Стоичков свалиха темпото и това позволи на „моряците“ да реализират почетен гол чрез национала Георги Илиев в 70-ата минута.

След тази победа Литекс вече има 20 точки и се намира на пето място в подреждането, докато Черно море е десети с 12 пункта.