Рома закотви Палермо в опасната зона след разгром на „Олимпико“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
23:57, 4 ное 2012, Автор: , Преглеждания:52

снимка: Фейсбук

Отборът на Рома прекъсна серията си от две поредни поражения в „калчото“, след като смаза Палермо с 4-1 на „Олимпико“ в последната среща от 11-ия кръг на Серия А.

Домакините поведоха още в 11-ата минута, след като Франческо Тоти се разписа с глава от близка дистанция, като преди това „Принца на Рим“ пропусна да се разпише при първия си изстрел. Двайсет по-късно Пабло Освалдо удвои преднината на своя тим, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на гостите.

В 70-ата минута ЕрикЛамела направи резултата класически, засичайки подаване на Панайотис Тахсидис. Девет по-късно появилият се като резерва Матия Дестро доведе нещата до 4:0, след което получи втори жълт картон за събличане на фланелката. В 85-ата минута Йосип Иличич вкара почетния гол за гостите.

Рома вече има актив от 17 точки и се изкачи до шестото място в класирането, а Палермо остава на предпоследната 19-та позиция с едва осем пункта.