Сърмов с 9 минутки при победа на Касъмпаша, Анталия шашна и Трабзонспор

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:43, 5 ное 2012, Автор: , Преглеждания:191

Българският национал Георги Сърмов влезе като резерва при победата на своя Касъмпаша с 2-1 като гост на Бурсаспор в среща от 10-ия кръг на Суперлигата.

Бившият халф на Левски се появи в игра в 81-ата минута, заменяйки Хакан Юзмерт. Юзер Хурмаджъ се превърна в герой за победителите, след като отбеляза и двата гола за своя тим, разписвайки се в средата на първата част и в 60-ата минута. За „крокодилите“ аржентинецът Пабло Баталия изравни в края на първото полувреме.

Отборът на Анталияспор продължава да шашка Турция, след като победи Трабзонспор с 2-1 у дома и разделя първото място в класирането с Галатасарай, като двата състава имат по 21 точки. Още в деветата минута Мержейевски даде аванс на гостите, но в последните четири домакините направиха пълен обрат. Интересното е, че попаденията бяха дело на резервите Сисманоулу и Дуруер. Веселин Минев остана на пейката за Анталия и не се появи в игра.