Аякс уби мечтите на Манчестър Сити за пробив в Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:55, 6 ное 2012, Автор: , Преглеждания:77

снимка: Фейсбук

Отборът на Манчестър Сити почти загуби шансове за класиране на осминафиналите в Шампионската лига, след като завърши наравно 2-2 срещу Аякс на своя „Етихад“ в мач от Група Д.

Срещата започна ужасно за „гражданите“, след като гостите поведоха с два бързи гола. В 10-ата минута при едно центриране от корнер Сим де Йонг бе най-съобразителен и се разписа от половин метър. В 17-ата Ериксен изпълни ъглов удар и отново де Йонг успя да отбележи, този път с глава.

В средата на първото полувреме Яя Туре получи подаване от дясното крило, овладя топката и с хубав шут намали пасива на Сити. В 74-ата минута Харт изрита топката към Балотели, който свали с глава към Агуеро, а аржентинецът с прецизен изстрел доведе нещата до 2-2.

Най-скандалната ситуация в мача бе в последните секунди, след като Балотели бе дръпнат за фланелката от защитник на холандците, но реферът Петер Расмусен вместо да даде дузпа, свири последния съдийски сигнал.

Това вбеси играчите на Сити, които се нахвърлиха върху датчанина и само по чудо Супер Марио не налетя на арбитъра. Нервите на Роберто Манчини също не издържаха и той влезе на терена, за да иска обяснение от Расмусен, но в крайна сметка срещата приключи при 2-2.

След този хикс Сити остава на дъното в класирането с две точки, а Аякс е на трето място с четири. Лидер е Дортмунд с осем, а Реал Мадрид има седем.