Шалке се добра до точка срещу Арсенал, Олимпиакос пак удари Монпелие

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:10, 7 ное 2012, Автор: , Преглеждания:66

Отборите на Шалке и Арсенал завършиха наравно 2-2 в дербито на Група Б на Шампионската лига, играно на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен.

Срещата започна чудесно за лондончани и в 18-ата минута Жиру бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но топката му бе избита. Уолкът, обаче, наблизо и успя да чукне топката покрай Унерщаал и после реализира за 1-0. Десет по-късно Подолски центрира перфектно и Жиру отбеляза с глава, удвоявайки аванса на „артилеристите“.

В добавеното време Холтби даде прекрасен пас към Хунтелаар и холандецът с изстрел с левия крак намали пасива на своя тим. В средата на второто полувреме домакините съумяха да стигнат до едната точка, след като при едно центриране от левия фланг топката стигна до дясно към Фарфан и перуанецът реализира от малък ъгъл за 2-2.

В другия мач от групата Олимпиакос се наложи с 3-1 над Монпелие. Домакините започнаха отлично мача и още в четвъртата минута Абдун проби по левия фланг и подаде към Митроглу, който отблизо нацели страничната греда. Топката, обаче, попадна в Машадо и португалецът отбеляза за 1-0.

В 66-ата минута френският шампион изравни след гол от дузпа на мароканската звезда Юнес Беланда. В 80-ата Греко успя да върне преднината на домакините, а само 120 секунди по-късно Митроглу реши всичко в двубоя с второто си попадение.

След тези мачове Шалке е лидер с осем точки, Арсенал е втори със седем, Олимпиакос е трети с шест, а Монпелие е на дъното с един пункт.