Марсилия и Борусия със зрелищно реми, Фенербахче пак без проблеми

Публикувано в: Германия, Лига Европа, Турция, Франция, Футбол Свят
22:56, 8 ное 2012, Автор: , Преглеждания:70

Отборите на Марсилия и Борусия Мюнхенгладбах завършиха наравно 2-2 в зрелищен мач от Група С на Лига Европа, игран на „Стад Велодром“

Още в 20-ата минута гостите успяха да открият резултата след много груба грешка на Беноа Шейру, който позволи на Аранго да му  отнеме топката в пеналта и да подаде към Майк Ханке, който реализира за 1-0. Девет минути след почивката Джоуи Бартън успя да отбележи феноменален гол от ъглов удар. Германският вратар увисна при центрираната топка и тя се оплете в мрежата му за 1:1.

В средата на второто полувреме Джордан Аю направи много бърз индивидуален пробив през центъра и матира вратаря тер Щеген за 2-1 в полза на французите. Секунди преди изтичането на добавеното време Хуан Аранго бе изпуснат от защитата на Марсилия и с шут с левия крак донесе безценната точка на „жребците“.

В другия мач от групата Фенербахче надви АЕЛ (Лимасол) с 2:0 като домакин. Дирк Каут откри резултата за турците в 11-ата минута след подаване на Гьокхан Гьонюл, а малко преди почивката Муса Соу удвои след асистенция на Кристиян.

След тези мачове „фенерите“ са начело в класирането с 10 точки, докато Марсилия и Борусия имат по пет. АЕЛ е на дъното с един пункт.