Юнайтед на осминафинал след късен обрат в Брага, Бурак разплака Клуж

Публикувано в: Англия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:14, 8 ное 2012, Автор: , Преглеждания:174

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна четвърта поредна победа в Група H на Шампионската лига, след като надви с 3-1 като гост тима на Брага.

Домакините започнаха силно двубоя, но още в първите двайсетина минути Едер, Рубен Микаел и Алан пропуснаха нелоши възможности. Малко след почивката „архиепископите“ получиха дузпа и Алан не сбърка, намирайки мрежата на Де Хея. В 80-ата минута Ван Перси изравни резултата след хубава контра и подаване на Гигс. 180 секунди по-късно гостите получиха спорна дузпа за фаул на Коельо срещу Рууни. Зад топката застана именно потърпевшият, който не сбърка и донесе пълния обрат за Юнайтед. В последната минута Ернандес отбеляза от няколко метра за крайното 3-1.

В другия мач от групата Галатасарай победи Клуж с 3-1 при визитата си в Румъния. Гостите успяха да поведат в резултата в 18-ата минута, след като Бурак се разписа с глава след центриране на Хамит. Осем след почивката румънците съумяха да изравнят чрез Сугу, който се възползва от извеждащ пас на Бастос. В 61-ата Хамит отново подаде прекрасно към Бурак, който вкара второто си попадение в мача и върна аванса на „Джим Бом“. В 74-ата минута чудесна контра на истанбулци приключи с пас на Селчук към Бурак, който отново не пропусна и гарантира трите точки за гостите.

След тези мачове Юнайтед вече има 12 точки и се класира за осминафиналите, докато Галатасарай и Клуж имат по четири пункта. Брага е на дъното с три.