Дерби нямаше, Тренто смаза Латина за 76 минути

20:27, 10 ное 2012, Автор: , Преглеждания:90

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто записа четвърта поредна победа в италианската Серия А1, след като в първия мач от шестия кръг смаза с 3-0 (25-14; 25-22; 25-22) гейма като гост тима на Латина.

Възпитаниците на Радостин Стойчев не оставиха никакви шансове на своя домакин и приключиха мача след едва 76 минути игра. Интересното е, че този мач бе сблъсък на двама бивши селекционери на България, тъй като треньор на Андреоли е Силвано Пранди.

Капитанът на Тренто Матей Казийски приключи сблъсъка с 10 точки – осем в атака при ефективност от 44% и по една от сервис и блокада. Българинът записа 50% добро и 44% перфектно посрещане. Николай Учиков не се появи в игра.

Феноменален мач направи диагоналът Ян Щокър, който наниза 18 пункта, а Османи Хуанторена заби още 16 за гостите. За домакините Якуб Ярош приключи с 14.

След този успех Тренто вече има 12 точки и се изкачи на второ място във временното класиране, докато Латина е на четвърта позиция с десет пункта.