Пирин би Локо София с два гола след почивката

Публикувано в: Футбол България
17:07, 10 ное 2012, Автор: , Преглеждания:113

Новакът Пирин Гоце Делчев победи с 2:0 тима на Локомотив София в мач от 12-ия кръг на А група.

През първата част домакините бяха по-добрият отбор, но стражът на столичани Валентин Галев се отличи с перфектни изяви. Вратарят спаси силен шут на Лазаров в деветата минута, а в 36-ата хвана топката и след хубав удар на Веско Марчев.

Резултатът бе открит в 62-ата минута след отлична атака на домакините. След двойно подаване между Драги Коцев и Дреновички, последният центрира прецизно на крака на Марчев, който с удар от воле не остави шансове на Галев. В 66-ата минута Марчев бе съборен в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Петър Лазаров, който не сгреши за 2:0.

С този успех Пирин записа шеста победа в елита и остава в горната половина на таблицата с актив от 18 точки. Столичният Локомотив e 11-ти с 11 пункта на сметката си.