Великолепен Тренто разби Закса с 3:0, Казийски наниза 14 точки

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:18, 14 ное 2012, Автор: , Преглеждания:108

снимка: trentinovolley.it

Воденият от Радостин Стойчев тим на Тренто записа трета поредна чиста победа в Група Ц на Шампионската лига, след като в третия кръг отнесе с 3-0 (25-22; 25-22; 25-22) гейма големия си конкурент за първото място – полския Закса.

Двубоят в „Пала Тренто“ бе доста равностоен, но във финалните мигове на всяка една от трите части четирикратният световен клубен шампион показа класата си и затвори мача без да загуби и гейм.

Капитанът на Тренто – българската суперзвезда Матей Казийски, бе на висота и приключи с 14 точки – девет в нападение при ефективност от 56%, три блокади и два аса. Освен това Матей се отличи с 22% добро и 11% перфектно посрещане, допускайки една грешка.

Най-добър за победителите бе чешката машина Ян Щокър, който наниза 19 точки, а още 14 реализира Османи Хуанторена. За гостите над всички бе французинът Антонен Рузие с 21 пункта.

В класирането начело е Тренто с девет точки, пред Закса с шест. Тур разби Цървена звезда с 3-0 като гост и вече е трети с три пункта, сърбите са на дъното с нула.