Нюрнберг открадна точка от Байерн

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:31, 17 ное 2012, Автор: , Преглеждания:41

Отборът на Нюрнберг препъна Байерн Мюнхен в един от интересните мачове на 12-ия кръг на Бундеслигата, след като стигна до равенство 1-1 като домакин.

Срещата започна мечтано за баварците, които още в третата минута откриха резултата с гол на Марио Манджукич. Хърватинът се разписа от няколко метра след отличен пас на Кроос. До почивката Шакири можеше да удвои, но на два пъти не успя да преодолее вратаря на домакините. Секунди след старта на втората част Нюрнберг изравни след хубав гол на Маркус Фойлнер след далечен шут.

Шампионът Борусия Дортмунд се възползва от грешката на Байерн и надви новака Гройтер Фюрт с 3-1 на „Сигнал Идуна Парк“. Левандовски откри резултата още в третата минута, но след още 120 секунди Щийбер изненадващо изравни. В 15-ата минута Левандовски отбеляза дузпа за 2-1, а малко преди почивката Гьоце сложи точка на спора, вкарвайки за 3-1.

Хамбургер – Майнц 1-0
Борусия М – Щутгарт 1-2
Айнтрахт – Аугсбург 4-2
Хановер – Фрайбург 1-2