Волфсбург би Хофе като гост, Вердер обърна Фортуна

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:00, 18 ное 2012, Автор: , Преглеждания:44

Отборът на Волфсбург записа втора поредна победа в германската Бундеслига, след като надделя с 3-1 при визитата си на Хофенхайм в последния мач от 12-ия кръг.

Още в седмата минута „вълците“ съумяха да поведат в резултата, след като японският халф Макото Хасебе успя да се разпише с точен шут. В 24-ата холандецът Бас Дост се възползва от пас на Жозуе и реализира за 2-0. В 78-ата Налдо сложи точка на спора с бомбен шут от фаул. Малко преди края резервата Ерен Дердийок вкара почетното попадение за Хофе.

В другия неделен мач Вердер Бремен победи гостуващия Фортуна Дюселдорф с 2:1 и се изкачи на седмо място във временното класиране. Белгийският полузащитник Кевин де Брюин донесе успеха на своя тим, след като в 82-та минута получи чудесен пас от Арън Хънт и преодоля Фабиан Гийфер. Гостите откриха резултата в 10-та минута, след като Йенс Лангенеке беше точен от дузпа. Нилс Петерсен изравни в 51-та минута след асистенция на Лукас Шмиц.