Тренто показа на Мачерата кой командва в Италия!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
21:14, 18 ное 2012, Автор: , Преглеждания:119

снимка: trentinovolley.it

Четирикратният световен клубен първенец Тренто спечели съпердербито на седмия кръг на италианската Серия А1, след като надделя с 3-2 (25-23; 25-21; 20-25; 23-25; 15-12) гейма над шампиона Мачерата в „Пала Тренто“.

Момчетата на Радостин Стойчев започнаха отлично мача и успяха да вземат първите две части. В първата срещата бе изключително равностойна и се движеше точка за точка до самия край, но домакините бяха по-концентрирани и триумфираха след 25-23. Във втория гейм интрига нямаше и Тренто си осигури ранна преднина, за да спечели лесно с 25-21.

В следващите две части гостите показаха класа и стигнаха до тайбрек. В третата Тренто бе напред до второто техническо, но последва обрат и успех с 25-20 за шампионите. В четвъртия гейм интригата отново бе до края, но този път Мачерата успя да надхитри своя съперника и да спечели с 25-23.

В решителната последна част Тренто успя да поведе рано-рано с 5-2, а след това увеличи своето предимство до 10-6 и в крайна сметка надделя с 15-12. Срещата продължи малко повече от два часа.

Най-резултатен за домакините с 22 точки бе Ян Щокър, който бе избран и за „Най-добър играч“ в двубоя. Османи Хуанторена добави още 20, а капитанът Матей Казийски наниза 15 – 14 в нападение при ефективност от 48% и един ас.

За гостите Саша Старович отбеляза 17 пункта, Симоне Пароди записа 15, а по 12 отбелязаха Иван Зайцев и Марко Подрашанин.

С тази победа Матей Казийски и компания увеличи актива си на 14 точки и остава на трето място в класирането, докато Мачерата записа първа загуба в първенството, но остава лидер с 19 пункта.