Шахтьор смаза Нордселанд след самба на Луис Адриано и Вилиян

Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
23:44, 20 ное 2012, Автор: , Преглеждания:112

Отборът на Шахтьор Донецк е на крачка от класиране за осминафиналите на Шампионската лига, след като в мач от петия кръг на Група Е смаза с 5-2 като гост Нордселанд.

Домакините започнаха страхотно мача и в 24-ата минута Нордстранд откри резултата след подаване на Джон. Само 120 секунди по-късно Вилиян върна топката към вратаря на датчаните, но Луис Адриано притича към кълбото и успя по скандален начин да покаже липса на феърплей и да отбележи за 1-1.

В 29-ата минута, обаче, датският първенец отново бе напред, след като Мтилига центрира към Лоренцен, който с хубав изстрел не остави шанс на Пятов. Малко преди почивката Мхитарян опита шут, който попадна в тялото на защитник, след което кълбото стигна до Вилиян и бразилецът вкара за 2-2.

Само за 180 секунди, между 50-ата и 53-ата минута, Шахтьор реши всичко с две бързи попадения. Първо Вилиян се разписа след центриране от корнер на Сърна, а след това добра контра на украинците бе завършена от Луис Адриано. Девет минути преди края Луис Адриано засече центриране на Дългас Коща и оформи своя хеттрик.

След този успех Шахтьор вече има 10 точки и е едноличен лидер в класирането, докато Нордселанд е на дъното с един пункт. Ювентус има девет точки, а Челси е със седем.