Реал Мадрид взе точка на „Итихад“ и изхвърли Сити от Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:46, 21 ное 2012, Автор: , Преглеждания:49

Отборът на Манчестър Сити е аут от Шампионската лига още в груповата фаза, след като в супердербито на Група Д завърши наравно 1-1 при домакинството си на Реал Мадрид на „Итихад“.

Срещата започна перфектно за испанците, след като още в десетата минута Ди Мария центрира чудесно от десния фланг към Бензема, който с техничен шут от пет метра вкара за 1-0. Шест след това Алонсо даде феноменален извеждащ пас към Роналдо, който опита технично да прехвърли Харт, но защитник на Сити притича и изчисти малко пред голлинията. Кълбото се върна в Кристиано, който отново пробва шут, но този път неточно. В 25-ата Кедира се откъсна очи в очи със стража на домакините, но си поведе силно топката и Харт успя да спаси.

Двайсет минути след почивката Агуеро бе много близо до изравняването, но от два метра не успя да преодолее феноменалния Касияс. В 73-ата Сити получи дузпа след фаул на Арбелоа срещу Агуеро, като защитникът получи и втори жълт картон. Кун не пропусна от бялата точка и изравни резултата. До края „гражданите“ не се възползваха от числения си превес и срещата приключи при 1-1.

В другия мач от групата Борусия Дортмунд смаза Аякс с 4-1 като гост. Германският шампион поведе още в осмата минута, след като Ройс се възползва от пас на Гьоце отбеляза с хубав шут. В 36-ата Гьоце удвои аванса на „жълто-черните“ след чудесен изстрел. Пет по-късно отново младият халф отправи добър удар, но Фермеер изби, а Левандовски бе най-бърз и напраив добавка за 3-0. В средата на втората част Левандовски отново се разписа след асистенция на Гьоце, а в 86-ата минута Хьосен реализира почетното попадение за Аякс.

След тези мачове Борусия вече има 11 точки и продължава да е начело в класирането, докато Реал е втори с 8. Аякс остава трети с четири, а Сити е на дъното с три.