Тренто наби полския ЗАКСА и като гост

21:19, 21 ное 2012, Автор: , Преглеждания:86

Отборът на Тренто продължава да мачка в Група Ц на Шампионската лига, след като отново удари полския първенец ЗАКСА, този път с 3-1 (26-24; 25-15; 16-25; 25-23) гейма като гост.

Момчетата на Радостин Стойчев, които записаха първи загубен гейм в надпреварата, изиграха пореден страхотен мач и единствено в третата част не успяха да се противопоставят на домакините.

Капитанът на италианците Матей Казийски днес не бе на обичайното си високо ниво, но все пак приключи с девет точки – седем в атака при едва 33% ефективност и по една от сервис и блокада. Освен това българинът записа 28% добро и 11% перфектно посрещане и цели четири грешки.

Ян Щокър отново бе чудесен и приключи мача с 19 точки, като неговата резерва Николай Учиков влезе за малко в игра във втория и третия гейм. Османи Хуанторена се отчете с още 18 пункта.

За домакините появилият се като резерва диагонал Доминик Витчак наниза 14 точки, а титулярът Антонен Рузие се отличи с 12 в първите два  гейма.

В класирането начело е Тренто с 12 точки, а ЗАКСА е втори с шест. Момчетата на Радостин Стойчев почти сигурно ще завършат първи в групата.