Манолев и ПСВ аут от Лига Европа след домакинско поражение

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Испания, Италия, Лига Европа, Футбол Свят, Холандия
00:10, 23 ное 2012, Автор: , Преглеждания:45

Българският национал Станислав Манолев изигра 87 минути за своя ПСВ, който падна като домакин с 1-2 от Днипро в мач от Група Ф на Лига Европа и по този начин загуби шансове за продължаване в следващата фаза.

Още в 18-ата минута холандците стигнаха до гол след точен удар на Вайналдуум, който се възползва от центриране на Хътчинсън. Само шест след това Стринич подаде добре към Селезньов, който изравни за украинците. В 74-ата минута младата надежда Коноплянка попари феновете на „Филипс“, носейки успеха на тима от Днипропетровск.

В другия мач Наполи надви АИК с 2-1 като гост. Джемаили даде аванс на неаполитанците в 20-ата минута, но в 35-ата Даниелсон изравни. В четвъртата минута на добавеното време Кавани вкара от бялата точка и донесе успеха на италианците.

След тези мачове Днипро е лидер в групата с 12 точки, а Наполи има девет, като и двата състава продължават напред в турнира. АИК и ПСВ остават с по четири пункта.

Носителят на трофея Атлетико Мадрид записа очаквана победа в Група Б, след като надделя с минималното 1-0 на Апоел Тел Авив с гол на Раул Гарсия още в седмата минута. В другия мач от групата Академика и Виктория Пилзен не излъчиха победител и завършиха при 1-1. В класирането „дюшекчиите“ са начело с 12 точки, чехите имат 10 и са втори, докато „студентите“ са трети с пет. Апоел е на дъното с една точица.