Фенербахче изхвърли Марсилия от Лига Европа, Щутгарт смаза Стяуа

Публикувано в: Германия, Лига Европа, Турция, Франция, Футбол Свят
00:24, 23 ное 2012, Автор: , Преглеждания:77

Отборът на Фенербахче си осигури първото място в Група Ц на Лига Европа, след като се наложи с минималното 1-0 при визитата си на Марсилия.

Единственото попадение на „Стад Велодром“ бе дело на Бекир Иртегюн, който се разписа пет минути преди почивката след подаване на Гюкхан Гьонюл. В другата среща Борусия Мюнхенгладбах надделя с 2-0 като домакин на АЕЛ след два късни гола на Игор Де Камарго.. „Фенерите“ са начело в класирането с 13 точки, германците са втори с осем пункта и се класира за 1/16-финалите. Марсилия е трети с пет точки, а АЕЛ е последен с една.

В Група Е Щутгарт смаза Стяуа с 5-1 като гост. Германците изригнаха още до почивката, след като отбелязаха цели четири гола чрез Ташчъ, Харник, Сакай и Оказаки, а през второто полувреме Оказаки добави още едно попадение, докато за домакините се разписа Костя. В другата среща Копенхаген се наложи с 2-1 при визитата си на Мьолде. В класирането Стяуа остава начело с 10 точки, Щутгарт вече има осем, а Копенхаген е със седем на трето място. Мьолде е последен с три пункта.

В Група Д Бордо уби интригата и излезе начело с 10 точки, след като надделя над Брюж с 2-1 като гост. По този начин белгийците останаха трети с четири пункта и вече нямат шансове за продължава напред в турнира. В другата среща Нюкасъл и Маритимо завършиха при 1-1 и „свраките“ вече са втори с девет точки, а португалците са на дъното с три.