Четвъртият пореден успех изстреля УБА към тройката в Англия

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:06, 24 ное 2012, Автор: , Преглеждания:48

Отборът на Уест Бромич постигна четвърта поредна победа в английската Премиършип, след като в първия мач от 13-ия кръг надделя с 4-2 при визитата си на Съндърланд.

Албиън откриха резултата след половин час игра след страхотен шут от 25 метра на Золтан Гера. Малко преди почивката Шейн Лонг се възползва от много груба грешка на вратаря Миньоле и реализира с лекота с 2-0.

В 73-ата минута Крейг Гарднър стреля от фаул, получи си рикошет във футболист на гостите и топката попадна в мрежата на Майхил за 1-2. Осем по-късно Майк Дийн даде смешна дузпа на УБА, след като се хвана на симулация на Риджуел. Ромелу Лукаку не пропусна от бялата точка и върна преднина от два гола на гостите.

180 секунди преди изтичане на редовното време Стефан Сесеньон отново намали пасива на „черните котки“ след точен изстрел, но в края на мача Марк-Антоан Фортюне се разписа при прекрасна контра на „дроздовете“, за да сложи точка на спора – 4-2.

След този успех УБА вече имат 26 точки и се изкачиха на трето място в класирането, докато Съндърланд е 15-и с 12 пункта.