Великолепен Ивелин Попов изригна с два гола за Кубан

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Русия, Футбол Свят
15:56, 25 ное 2012, Автор: , Преглеждания:134

Отборът на Кубан спечели важна победа в битката си за място в Европа, след като в мач от 17-ия кръг на руската Премиер лига се наложи с 4-1 при домакинството си на Криля Советов.

Много силен мач за краснодарци записа българският национал Ивелин Попов, който вкара две попадения. В 18-ата минута Попето подаде отлично към Балде, който откри резултата. Само 60 секунди по-късно Попов успя да се разпише за 2-0, възползвайки се от подаване на Йозбилиз.

Именно арменецът върна интригата в мача, след като в 65-ата минута си отбеляза автогол. В 71-ата Пицели все пак реши всичко с гол от дузпа. Осем след това Балде върна жеста към Ивелин Попов и българинът реализира втория си гол в мач, за да оформи крайното 4-1.

След тази победа Кубан вече има 31 точки и се изкачи на четвърто място в класирането, докато самарци са 13-и с 13 пункта.

По-рано днес Динамо спечели дербито на Москва, след като смаза Спартак с 5-1 като гост. Александър Кокорин и Игор Семшов се отличиха с по два гола, а Кристиан Нобоа добави още един. За домакините се разписа Артьом Дзюба в последните секунди на срещата. Веднага след мача испанецът Унай Емери подаде оставка като старши треньор на Спартак.