Витес удари ПСВ като гост и завърза интригата в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:38, 25 ное 2012, Автор: , Преглеждания:64

снимка: vitesse.nl

Отборът на Витес спечели супердербито на 14-ия кръг на холандската Ередивизие, след като надделя с 2-1 при визитата си на лидера ПСВ. За домакините Станислав Манолев остана на пейката и не се появи в игра.

Мачът започна мечтано за момчетата на Дик Адвокаат, след като още в петата минута защитникът Тимъти Дерайк успя да открие резултата. Десет по-късно статуквото бе възстановено след попадение на Джонатан Рейс. В 74-ата минута Рейс се отчете и с асистенция, намирайки котдивоареца Вилфред Бони, който донесе трите точки на тима на Фред Рутен.

Шампионът Аякс стигна до инфарктна победа с 2-1 като гост на Утрехт. Домакините поведоха след четвърт час с гол на Хупертс, но с две късни попадения амстердамци измъкнаха успеха. В 82-ата Ериксен изравни след пас на Фишер, а шест минути след това Шьоне реализира победния гол.

Фейенорд надделя с 2-0 при визитата си АЗ Алкмаар в друга интересна среща от 14-ия кръг, а Твенте без контузения Николай Михайлов допусна изненадващо домакинско реми 2-2 със слабака Зволе.

В класирането начело остава ПСВ с 33 точки, Твенте и Витес имат по 31 пункта, а Аякс и Фейенорд са с по 27.