Тренто с шести пореден успех, Казийски получи почивка

23:02, 25 ное 2012, Автор: , Преглеждания:73

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто записа шеста поредна победа в италианската Серия А1, след като надделя с 3-0 (25-22; 25-18; 27-25) гейма като гост на новака Кастелана Гроте в мач от осмия кръг.

Наставникът на четирикратния световен клубен шампион Радостин Стойчев даде почивка на Матей Казийски днес и бившият български национал влезе в игра за малко във втората част. Капитанът на гостите все пак се отличи с една точка при единствената си атака.

Най-резултатен за Тренто бе Османи Хуанторена, който наниза цели 20 точки, докато Ян Щокър се отличи с 14. Николай Учиков не се появи в игра.

За домакините българският национал Виктор Йосифов игра на добро ниво и приключи със седем пункта – два в атака при ефективност от 40%, четири блокади и един ас. Кристиан Казоли бе най-добър за Кастелана Гроте с 11 точки.

След този успех Тренто вече има 17 точки и се намира на второ място в класирането. На 28 ноември момчетата на Радостин Стойчев приемат Модена в отложен мач от втория кръг. Кастелана Гроте е на 11-а позиция с четири пункта.