Марсилия излъга Лил, Тулуза разби Лион в Лига 1

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:31, 26 ное 2012, Автор: , Преглеждания:72

Отборът на Марсилия спечели изключително важна победа в битката си за титлата във френската Лига 1, след като надви с минималното 1-0 тима на Лил на „Стад Велодром“.

В герой за домакините се превърна ганайският халф Джордан Аю, който отбеляза единственото попадение в срещата веднага след старта на второто полувреме. Аю получи отличен пас от Матю Валбуена и не пропусна да се разпише във вратата на Ландро.

По-рано днес Тулуза разнебити Лион с класическото 3-0. Головете за домакините паднаха след почивката, като в герой се превърна Висам Бен Йедер, който бе точен на два пъти, а едно попадение добави Етиен Капе.

След тези мачове ПСЖ и Марсилия са начело в класирането с по 26 точки. Сент Етиен и Лион имат по 25, а Тулуза е седми с 22 пункта.