Зенит срази Спартак Москва като гост

Публикувано в: Избрано, Русия, Футбол Свят
20:31, 30 ное 2012, Автор: , Преглеждания:81

снимка: fc-zenit.ru

Отборът на Зенит нанесе поредно срамно поражение на Спартак Москва в руската Премиер лига, след като в дербито на 18-ия кръг се наложи с 4-2 при визитата си на стадион „Лужники“.

Още в четвъртата минута Дани пропусна сам срещу вратаря на домакините, а в 18-ата Ананидзе не съумя да отбележи за московчани от чиста позиция. Само три минути след това Хълк откри резултата след шут от 25 метра и левашка намеса на Дикан. В 26-ата равенството бе възстановено, след като Дмитри Комбаров центрира от левия фланг и Дзюба вкара с глава за 1-1.

Седем минути по-късно Дмитри Комбаров стреля чудесно от границата на пеналта, но Малафеев изби в корнер. В следващата атака Ананидзе имаше нова възможност за гол, но този път стреля над напречната греда. Така дойде 41-ата минута, в която Вицел със страхотен далечен шут по земя намери долния десен ъгъл на безпомощния Дикан – 2-1.

В 69-ата минута Спартак остана с 10 души, след като Пареха получи втори жълт картон за груб фаул срещу Кержаков. 120 секунди след това Широков даде гениално подаване към Вицел, който стреля от десетина метра и топката отново влетя в мрежата на неадекватния Дикан.

В 78-ата минута Широков реализира феноменален гол с далечен изстрел от 26 метра, намирайки паяжината на горния десен ъгъл на вратата на домакините. Малко след това Еменике намали пасива на московчани, след като бе точен с глава от няколко метра. В добавеното време Спартак получи още един червен картон за грубо нарушение на Инсоралде.

След тази победа Зенит вече има 37 точки, с колкото е и вторият Анжи, а лидерът ЦСКА има 40 пункта. Столичани остават седми в класирането с 29 точки.