Сан Антонио удари Мемфис след продължение

Публикувано в: Баскетбол, НБА
12:55, 2 дек 2012, Автор: , Преглеждания:62

Лидерът в НБА Мемфис Гризлис загуби с 95:99 след продължение като гост на Сан Антонио Спърс.

Със силна игра в последните две минути домакините стигнаха до изравняване при 87:87 след тройка на Ману Джинобили 58 секунди преди края. В продължението Сан Антонио стартира със серия от 10:2 точки, което се оказа решаващо.

Тони Паркър завърши с 30 точки и 6 асистенции, а Тим Дънкан добави 27 и 15 борби за успеха. Марк Гасол беше най-резултатен за гостите с 20 пункта, Майк Конли се отличи с 18 и 12 асистенции, а Зак Рандолф прибави 17 и 15 борби.

Маями Хийт се наложи над гостуващия Бруклин Нетс със 102:89 и се изравни по показатели с Мемфис. Домакините записаха шеста поредна победа, след като наваксаха пасив от 14 точки от началото на втората четвърт.

Дуейн Уейд реализира рекордните си за сезона 34 точки, ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки и 9 борби, а Маями победи Бруклин за 12-и пореден път. Андрей Блач с 20 точки беше най-резултатен за гостите, които успяха да вкара общо само 30 точки през второто полувреме. Дерън Уилямс пък се отличи с 10 точки и 12 асистенции.