Феноменален Вики Йосифов наниза 19 точки срещу Латина на Пранди

22:44, 2 дек 2012, Автор: , Преглеждания:108

снимка: newmatervolley.it

Отборът на Кастелана Гроте спечели много престижна победа с 3-2 (26:24, 25:23, 22:25, 20:25, 15:8) гейма срещу един от най-силните отбори в Италия – Латина, чийто наставник е Силвано Пранди. Срещата бе от деветия кръг на Серия А1 и единствена от всички мачове стигна до тайбрек.

Българският национал Виктор Йосифов изигра феноменален мач, приключвайки втори по резултатност за домакините с цели 19 точки -седем в атака при ефективност от 54%, осем блокади и четири аса. Съвсем заслужено Вики бе и обявен за най-полезен играч на мача.

Джулио Саби приключи с 25 точки за победителите, а за гостите полският национал Якуб Ярош се отчете със 17 пункта.

След този успех Кастелана Гроте остана на 11-о място в класирането с шест точки, докато Латина е четвърти със 17.  В следващия кръг Йосифов и компания гостуват на слабака Равена, а мачът е на 9 декември от 19,00 часа.