„Вълците“ изядоха шампионските амбиции на Дортмунд

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
19:03, 8 дек 2012, Автор: , Преглеждания:57

снимка: bundesliga.de

Отборът на Волфсбург сложи край на мечтите на Борусия Дортмунд за трета поредна титла в Германия, след като надигра шампионите с 3-2 насред „Сигнал Идуна Парк“ в дербито на 16-ия кръг на Бундеслигата.

Още в 6-ата минута Ройс даде аванс на домакините с изстрел от фаул, който изненада Беналио. Преломът в мача дойде в 35-ата минута, след като реферът Щарк даде скандална дузпа на „вълците“. Шмелцер изчисти топката пред голлинията, но арбитърът прецени, че има игра с ръка и за капак показа червен картон на бранителя. Диего с техничен удар вкара от бялата точка и изравни резултата.

В 41-ата минута Диего центрира от фаул отдясно и Налдо с прекрасен удар от въздуха донесе пълния обрат на гостите. След час игра и дортмундци получиха спорна дузпа за фаул на Кяер срещу Левандовски, а Блашчиковски реализира за изравнителното 2-2. В 73-ата минута „вълците“ вкараха нов гол, който се оказа и победен. Диего изведе Бас Дост очи в очи с Вайденфелер и нападателят не пропусна да изпрати топката в мрежата.

Байерн Мюнхен върви уверено към титлата, след като спечели с лекота „баварското“ дерби срещу слабака Аугсбург с 2-0 като гост. Мюлер откри резултата пет минути преди почивката след гол от дузпа. В 63-ата  Гомес оформи крайното 2-0 след подаване на Рибери.

След тези мачове Байерн е начело в класирането с 41 точки, Леверкузен има мач по-малко и е втори с 30, Дортмунд остава трети с 27 пункта в своя актив.

Щутгарт – Шалке 3-1
Нюрнберг – Фортуна 2-0
Фрайбург – Гройтер Фюрт 1-0