Левски и Рилски спортист отново бият в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
22:31, 9 дек 2012, Автор: , Преглеждания:61

Отборът на Левски победи като гост Ямбол с 86:68 в среща от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха мача след силни втора и трета част, а в последните 10 минути преднината им надмина границата от 20 точки.

За Левски Чавдар Костов завърши с 23 точки. Димитър Ангелов добави 12, а с 11, 9 асистенции и 7 борби се отличи Марко Маринович. За домакините 21 пункта реализира Неманя Милошевич, а Брайън Ормън вкара 12  и спечели 10 борби.

В друга среща от кръга Черноморец (Бургас) загуби от Рилски спортист (Самоков) с 93:101. Домакините водеха през по-голямата част от втората четвърт и през третата, но в края играчите на Росен Барчовски стигнаха до обрат и записаха шести пореден успех.

Бранко Миркович завърши с 25 точки, 9 асистенции и 6 борби, Тери Смит реализира 24 пункта, Христо Захариев се отличи с 22 и 6 борби. За домакините Джеймс Тейлър направи „дабъл-дабъл“ – 26 точки и 16 борби.

В класирането Левски е на второ място, на точка след лидера Лукойл Академик, а Рилски спортист се изкачи на трета позиция с 14 точки, колкото имат и „сините“.