Янева и Градинаров със силни мачове в Япония, но и нови поражения

18:40, 9 дек 2012, Автор: , Преглеждания:67

Отборът на Джей Ти Марвълъс допусна седма загуба в японското волейболно първенство, след като днес падна с 1-3 (25:23, 22:25, 23:25, 19:25) гейма от НЕК Ред Рокетс в мач от осмия кръг.

Българската звезда Ева Янева игра силно за своя тим и стана най-резултатна със 17 точки – 14 в атака при ефективност от 31%, две блокади и един ас. Освен това Ева записа 69% перфектно посрещане.

След това поражение Марвълъс остана на седмо място в класирането със само една победа. Следващите мачове на тима на Янева са на 12 и 13 януари срещу Торей Ероуз и Куинсейс.

В мъжкото първенство на Япония Токио също записа седма загуба, след като отстъпи на силния тим на Панасоник Пантърс с 1:3 (20:25, 25:27, 25:23, 16:25) гейма в мач от десетия кръг.

Българинът Мирослав Градинаров игра цял мач и за пореден път стана най-резултатен за своите с 21 точки – 19 в нападение при успеваемост от 45% и по един блок и ас. Освен това Миро се отчете с 60% перфектно посрещане.

След това поражение Токио се смъкна на седмо място в подреждането с 3 победи и 7 загуби. Следващите мачове на столичани са на 12 и 13 януари в Хирошима срещу Оита и домакините от Хирошима.