Фулъм сложи край на черната си серия, Бербо със силен мач

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
23:53, 10 дек 2012, Автор: , Преглеждания:69

Отборът на Фулъм сложи край на серията си от седем поредни срещи без успех в Премиършип, след като надделя с 2-1 над Нюкасъл в последния мач от 16-ия кръг, игран на „Крейвън Котидж“.

Срещата започна отлично за домакините, след като в 19-ата минута Сидуел получи подаване от Дъф и стреля добре, след което се получи рикошет в защитник на гостите и кълбото влезе в мрежата. Само секунди след това Бербатов пресече подаване на Тиоте и се откъсна очи в очи срещу Крул, но не успя да го преодолее.

В 29-ата минута Митко отново имаше чудесна възможност за гол, след като шутира от 6-7 метра, но шутът му бе спасен от стража на гостите. 180 секунди по-късно Колочини засече с глава центриране на Анита, но Рийзе изчисти от голлинията.

Шест минути след почивката Бербатов получи отличен пас от Родайега, но от малък ъгъл не съумя да реализира, стреляйки встрани от вратата. В 54-ата Бен Арфа изпъкна с таланта си, след като реализира страхотен гол с чудесен шут от 20 метра и лек рикошет в бранител на „котиджърс“. Осем по-късно лондончани можеха да поведат отново, но Сидуел не успя да преодолее Крул след отличен пас на Бербатов.

В 63-ата минута Дъф центрира отлично от фаул и Родайега с мощен удар с глава не остави шанс на стража на гостите. В 71-ата Колочини отправи феноменален шут от 14 метра, а топката нацели страничната греда на безпомощния Шварцър.

В 83-ата минута Ба стреля много опасно по земя, но стражът на домакините спаси. Четири след това Бербо отправи добър изстрел, но холандският вратар отново спаси.  Секунди преди края резервата Петрич бе много близо до ново попадение, но страховитият му удар попадна в страничната греда.

След този успех Фулъм вече има 20 точки, но запазва 13-ата си позиция в класирането, докато Нюкасъл остава на 14-о място със своите 17 пункта.