„Лъвчетата“ загубиха първата си контрола в Турция

13:56, 13 дек 2012, Автор: , Преглеждания:58

В първата контрола между националните отбори за юноши младша възраст на Турция и България, играна в Анкара, домакините се наложиха с 3:1 (25:18, 25:27, 25:20, 25:18) гейма след 95 минути игра.

Вместо в голямата зала Башкент, мачът се игра в съседната на нея Бештепе. Лъвчетата показаха стабилна игра на блокада, като Тодор Костов наниза 6 точки на този елемент, а Николай Къртев добави 4.

Решаващо за загубата обаче бе огромното количество брак, който Трикольорите допуснаха в този мач. Те направиха цели 32 непредизвикани грешки срещу само 14 на домакините.

Най-резултатен в българския отбор бе посрещачът Петър Кацарски, който, въпреки че не игра цял мач, записа 15 точки. Диагоналът Трифон Лапков също не игра във всички геймове, но стана втори по резултатност сред Трикольорите с 13 точки.

Втората контрола между двата отбора, които се готвят за квалификации за Европейско първенство 2013, е тази вечер от 19:00 часа.