Тройка със сирената донесе успех на Юта над „Шпорите“

Публикувано в: Баскетбол, НБА
12:31, 13 дек 2012, Автор: , Преглеждания:31

Мо Уилямс вкара тройка със сирената и донесе победата на Юта Джаз над Сан Антонио с 99:96 в първенството на НБА. Уилямс пропусна изстрел от зоната за три точки секунди по-рано, но в последния миг получи нов шанс и този път не сгреши за радост на зрителите в залата на Юта.

Победата е четвърта поредна за Юта, а за Сан Антонио поражението е първо след серия от пет поредни успеха. Тим Дънкан и Тони Паркър вкараха по 22 точки за Спърс, а Дънкан добави към актива си и рекордните си за сезона 21 борби. Въпреки загубата Сан Антонио запази лидерската позиция в Югозападната дивизия, а другият претендент Мемфис също загуби при гостуването на Финикс с 80:82.

Водачът в югоизточната дивизия Маями също нямаше ден и претърпя поражение у дома от Голдън Стейт с 95:97. Клей Томпсън вкара 27 точки за петата поредна победа на Голдън Стейт. ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен за Маями с 31 точки, като премина границата от 20 точки за 25-и пореден мач, което е най-дългата серия по този показател сред действащите играчи в НБА.

Чикаго Булс остава начело в Централната дивизия след победа като гост над Филаделфия с 96:89. Това е четвърта поредна победа за „биковете“ при гостуване.