Локо елиминира „акулите“, Миньор и Берое също напред за Купата

Публикувано в: Берое, Футбол България
15:17, 15 дек 2012, Автор: , Преглеждания:39

Отборът на Черноморец Бургас отпадна от Купата на България, след като победи Локомотив София само с 1-0 в реванша от осминафиналите. „Железничарите“ продължават към следващата фаза с общ резултат от 3-2.

„Акулите“ откриха резултата още в 12-ата минута, след като при една колективна грешка в отбраната на гостите, топката попадна в Боли, който се разписа от 4-5 метра. Малко преди почивката Уатара бе съборен в наказателното поле, но реферът не даде дузпа, а след това Дянков нацели гредата. През втората част нямаше положения за гол и Локо запази преднината си, продължавайки напред за Купата.

Миньор Перник също се класира за четвъртфиналите, след като надделя с 2-1 над Банско като домакин. „Жълто-черните“ печелят сблъсъка с общ резултат от 3-2. Брахими откри резултата още в деветата минута, но Тончев изравни след половин час игра. Шест минути след почивката Хаджиев вкара с глава и донесе успеха на „чуковете“.

Берое взе нова убедителна победа над Локо Мездра, след като надделя с 4-1 като гост. Райнов вкара два гола, а Христов и Мартинс добавиха по един. Каменов реализира почетното попадение за домакините.