Сани Жекова с великолепно трето място в Телърайд!

Публикувано в: Зимни, Сноуборд
01:07, 15 дек 2012, Автор: , Преглеждания:58

Александра Жекова завърши на трето място в дисциплината сноубордкрос в американския зимен център Телърайд – втори кръг от Световната купа по сноуборд.

Българската звезда се класира по категоричен начин за големия финал, където се представи силно и успя да се качи на подиума за 14-и път в кариерата си. С третата си позиция Сани спечели 600 точки за ранглистата.

До победата стигна Доминик Малте от Канада, която успя да се пребори със своята сънародничка Маел Рикер. На четвърто място финишира Симона Мейлер (Швейцария).

SportVOX припомня, че в първия старт от Световната купа в Монтафон Александра Жекова се нареди на осма позиция.

В класирането в дисциплината води Малте с пълен актив от 2000 точки, Рикер е вече втора с 1000 пункта, докато Рафаела Бруто (Италия) е трета с 940, а Жекова е четвърта с 920.