Дортмунд приключи есента по шампионски

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:31, 16 дек 2012, Автор: , Преглеждания:33

Германският шампион Борусия Дортмунд завърши с победа есенния дял на Бундеслигата, след като в първата неделна среща от 17-ия кръг надделя с 3-1 при визитата си на Хофенхайм.

Момчетата на Юрген Клоп откриха резултата в 26-ата минута, след като Лайтнер подаде към Гьоце, който овладя и с много хубав шут намери мрежата на Кастеелс. В 35-ата домакините изравниха, след като Шиплок засече отблизо подаване на Фоланд.

13 минутки след почивката Ройс бе изведен отлично сам срещу вратаря, след което подаде вляво от себе си и Гроксройц вкара с лекота за 2-1. В 66-ата Гюндоан даде чудесен пас към Левандовски, който преодоля стража на Хофе и от много малък ъгъл отбеляза за крайното 3-1.

След този успех Борусия вече има 30 точки и се завърна на трето място в класирането, изоставайки с 12 пункта от лидера Байерн.  Хофе е на 16-а позиция с 12.