Интер без проблеми срещу Верона и Божинов

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
00:07, 19 дек 2012, Автор: , Преглеждания:95

Отборът на Интер се класира за четвъртфиналите на Копа Италия, след като надделя с 2-0 при домакинството си на Верона. За гостите в 52-ата минута в игра се появи българският национал Валери Божинов.

„Нерадзурите“ стигнаха до успеха с два бързи гола след почивката. В 50-ата минута Антонио Касано даде аванс на домакините, а само четири след това резервата Фреди Гуарин уби интригата с второ попадение.

Най-куриозното в мача бе, че десетина минута преди края вратарят на домакините получи контузия и на вратата застана Паласио, тъй като Страмачони бе извършил смените си. До края Божинов имаше два шанса за гол, но пропусна.

В следващата фаза Интер очаква победителя от осминафиналния сблъсък между Наполи и Болоня.