Челси смачка Лийдс за едно полувреме

23:54, 19 дек 2012, Автор: , Преглеждания:79

Отборът на Челси се класира за полуфиналите на Купата на Лигата на Англия, след като смаза Лийдс с 5-1 като гост в последния четвъртфинален сблъсък от турнира.

Домакините успяха да вдигнат на крака „Еланд Роуд“ в 37-ата минута, след като Томас подаде отлично към Бекио, който от десетина метра наказа стража на лондончани. Само две минутки след старта на второто полувреме Мата оползотвори подаване на Моузес и изравни за „сините“.

В 64-ата минута защитникът Иванович засече центриране на Лампард и донесе пълния обрат на все още актуалния носител на Шампионската лига. 120 секунди по-късно Моузес вкара третия гол за гостите със страхотен шут извън пеналта.

В 81-ата минута Луис даде магически пас към Азар, който очи в очи срещу Ашдаун не сбърка – 4-1. Малко след това стражът на домакините изби силен удар на Лампард, но топката попадна в Азар. Белгиецът подаде хитро към непокрития Торес, който оформи крайното 5-1.