Рома нанесе срамно поражение на Милан на „Олимпико“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:40, 22 дек 2012, Автор: , Преглеждания:87

снимка: Фейсбук

Отборът на Рома нанесе срамна загуба на Милан, след като смаза по безапелационен начин „росонерите“ с 4-2 в „дербито“ на 18-ия кръг на Серия А.

Домакините дадоха заявка за разгром още в началото, след като в 12-ата минута Освалдо стреля страхотно от 23 метра, но Амелия с една ръка изби в корнер. Пянич изпълни ъгловия удар и Бурдисо с хубав изстрел с глава матира стража на гостите за 1-0.

В 24-ата Тоти центрира от левия фланг и Освалдо с точен удар с глава направи безпомощен Амелия за втори път. Шест по-късно Де Роси даде гениален пас към Ламела, който с елегантен шут преодоля вратаря на Милан за 3-0. В 61-ата минута Балдзарети проби отляво и центрира към Ламела, който с прекрасен удар с глава направи резултата разгромен – 4-0.

В 71-ата Боатенг отправи удар с глава, но Гойкойчеа някак изби, последва добавка на ганаеца в страничната греда, а накрая и шут на Монтоливо, а топката остана в ръцете на вратаря. Минута по-късно резервата Къркич бе изведен добре и стреля по земя, но стражът на Рома отново спаси.

В 78-ата Маркиньос получи директен червен картон и „вълците“ довършиха мача с 10 души. В 87-ата минута Мунтари стреля отдалеч, а Гойкойчеа не се намеси добре, а топката отиде в намиращия се в засада Пацини. Страничният арбитър проспа ситуацията, след което вратарят на Рома събори нападателя и последва дузпа. Пацини не пропусна от бялата точка и намали на 1-4. Само секунди след това отново той стреля с глава след пас на Ел Шаарауи, а Гойкойчеа изби, но кълбото отиде в Къркич, който оформи крайното 2-4.

След този успех Рома се утвърди на шестото място в „калчото“ с актив от 32 точки, докато Милан е на седма позиция с 27.